Święto Świętej Rodziny
31.12.2018 11:59:43

W niedzielę 30 grudnia przeżywaliśmy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa - święto patronalne każdej rodziny, w tym dniu w sposób szczególny modliliśmy się za wszystkie rodziny naszej Parafii. Po błogosławieństwie ogólnym kończącym Mszę św. zostało udzielone specjalne błogosławieństwo indywidualne dla całych rodzin.


Uroczystość Narodzenia Pańskiego
25.12.2018 02:03:06

25 grudnia obchodziliśmy Święto Narodzenia Pańskiego które jest świętem nakazanym upamiętniającym narodziny Jezusa Chrystusa. Obchody Bożego Narodzenia rozpoczęliśmy w Wigilijną noc o północy uroczystą Pasterką po której tradycyjnie złożyliśmy sobie na wzajem życzenia, oraz podzieliliśmy się opłatkiem. Ofiary zbierane na tacę podczas Pasterki zostały przeznaczone na Dom Samotnej Matki. W dniu Uroczystości nie było Mszy św. o godz. 8.00, pozostałe Msze św. były sprawowane w/g porządku niedzielnego. W drugi dzień świąt w Święto św. Szczepana, Msze św. były sprawowane jak w niedziele, w tym dniu ofiary zbierane na tacę zostały przeznaczone na KUL.

 • Pasterka - galeria


  Wigilia Bożego Narodzenia
  23.12.2018 22:49:06

  Wigilia świąt Bożego Narodzenia jest dniem poprzedzającym Boże Narodzenie i kończący okres adwentu. Zgodnie z Polską tradycją wieczerza wigilijna rozpoczyna się wraz z pojawieniem się pierwszej gwiazdki na niebie co symboliczne nawiązanie do Gwiazdy Betlejemskiej zwiastującej narodziny Jezusa. Wieczerzę, jak każe obyczaj, postną, rozpoczyna się modlitwą i czytaniem fragmentu Ewangelii Św. Mateusza lub Św. Łukasza w części dotyczącej narodzin Jezusa. Następnie uczestnicy wieczerzy wzajemnie przełamują się opłatkiem, jednocześnie składając sobie życzenia. Na stole przykrytym białym obrusem z wiązką sianka pod spodem ustawia się o jedno nakrycie więcej, niż wynosi liczba zgromadzonych osób. Dodatkowe miejsce przy stole wigilijnym przeznaczone jest dla niezapowiedzianego gościa. Ważnym zwyczajem podczas wigilii Bożego Narodzenia jest śpiewanie kolęd oraz udział w uroczystej Pasterce sprawowanej o północy.

  W poniedziałek 24 grudnia o godz. 7.00 była sprawowana ostatnia Msza św. Roratnia kończącą okres Adwentu. O północy uroczystą Pasterką rozpoczeliśmy Uroczystość Narodzenia Pańskiego.


  Rekolekcje adwentowe
  11.12.2018 22:12:12

  Zakończyliśmy Rekolekcje adwentowe głoszone przez o. Zbigniewa Gołaszewskiego, zakonnika z Polskiej Prowincji Zakonu OO. Kamilianów. Rekolekcje trwały od niedzieli 9 grudnia do wtorku 11 grudnia. W niedzielę nauki głoszone były na wszystkich Mszach św., w poniedziałek i wtorek na Mszach św. o godz. 10.00, 18.00 i 19.30. Dzieci swoje spotkanie z o. Rekolekcjonistą miały w poniedziałek i wtorek o godz. 17.00. Wtorkowe ofiary zbierane na tacę zostały przeznaczone na posługę duszpasterską o. Kamilianów, jako wyraz naszej wdzięczności za głoszone Słowo Boże.

  Serdecznie dziękujemy o. Zbigniewowi za posługę, oraz wszystkim tym, którzy wzięli udział w Rekolekcjach


  Godzina Łaski
  08.12.2018 14:25:25

  W sobotę 8 grudnia przeżywaliśmy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, oraz od godz. 12.00 do 13.00 podczas adoracji i wspólnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem, Godzinę Łaski dla świata. Dogmat o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, który Maryja potwierdziła w czasie objawień w Lourdes w 1858 r., został ogłoszony 8 grudnia 1854 roku bullą Ineffabilis Deus przez papieża Piusa IX. Nabożeństwo zwane Godziną Łaski, które obchodzimy w południe od godziny 12.00 do 13.00 związane jest z objawieniami Matki Bożej we włoskiej miejscowości Montichiari Fontanelle. Matka Boża objawiając się pielęgniarce Pierinie Gilli w święto Niepokalanego Poczęcia w 1947 roku powiedziała: „Pragnę, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono uroczyście Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą wielkie i liczne nawrócenia”. Jedną z obietnic Maryi dla tych, którzy będą się modlić są masowe nawrócenia. Maryja zaprasza by w tym czasie nawiedzić kościół i trwać na modlitwie. Matka Boża zapewniała, że jeśli ktoś nie może w tym czasie nawiedzić kościoła, a będzie modlił się w południe w domu, także otrzyma za Jej pośrednictwem wiele łask.

  Dziękujemy za wspólną modlitwę


  Adwent
  03.12.2018 08:24:04

  Rozpoczęliśmy okres Adwentu, czas przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego, tradycyjnie w dni powszednie zapraszamy o godz. 7.00 na Roraty. W niedziele Adwentowe będą do nabycia pod chórem świece Wigilijnej pomocy dzieciom Caritas, oraz opłatki na stół wigilijny, które można też nabyć w tygodniu po Mszach św. w Zakrystii. W dniach 02-16.12. przeprowadzimy zbiórkę produktów żywnościowych i środków czystości na paczki świąteczne dla ubogich rodzin.


  Koncert
  25.11.2018 20:34:07

  W niedzielę 25 listopada po Mszy św. Wieczornej odbył się Koncert ku czci Św. Cecylii połączonych Chórów: naszego parafialnego “Deesis”, oraz Chóru “Lira" z Parafii Św. Kazimierza w Pruszkowie. Usłyszeliśmy m.in. utwory: Claudio Cascioliniego, Henryka Jana Botora, Jana Świdera pod dyrygenturą p. Katarzyny Gąsior i p. Jana Buczyńskiego, przy akompaniamencie organowym p. Artura Guzika.

  Serdecznie dziękujemy wykonawcom i słuchaczom


  100 rocznica Odzyskania Niepodległości
  07.11.2018 20:34:18

  W niedzielę 11 listopada w Setną Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę, w naszym kościele o godz. 11.00 była sprawowana uroczysta Msza św. za Ojczyznę, po której odbyło się nabożeństwo dziękczynne.

  Dziękujemy za udział we wspólnej modlitwie.


  Uroczystość Wszystkich Świętych
  29.10.2018 12:50:59

  W czwartek 1 listopada przeżywaliśmy Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze św. były sprawowane o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00. W dniu uroczystości o godz. 12.00 od kościoła szpitalnego na Cmentarz Tworkowski wyruszyła procesja, podczas której modliliśmy się za zmarłych polecanych w wypominkach.

  W piątek 2 listopada przypadało Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Święto Zmarłych. Msze św. były sprawowane o godz. 7.30 i 18.00. W tym dniu, za zmarłych polecanych w wypominkach modliliśmy się w trakcie procesji wokół kościoła o godz. 17.00.

  Przypominamy że przyjmujemy Wypominki roczne. (Kartki wypominkowe można pobrać ze stolików pod chórem.) Za wszystkich zmarłych zgłoszonych w wypominkach będziemy modlić się w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca na Mszy św. o godz. 18.00.

  Pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych w modlitwie.


  Niedziela Misyjna
  23.10.2018 12:36:44

  21 października przeżywaliśmy Niedzielę Misyjną, podczas której na wszystkich Mszach św. gościliśmy o. Emilio marianistę, który głosił Słowo Boże. Po każdej Eucharystii o. Emilio wraz ze współbracimi, zbierał datki na działalność swojego zgromadzenia. Taca zbierana podczas wszystkich Mszy św. została przeznaczona na Misje.


  Odpust Parafialny
  09.10.2018 10:19:18

  W niedzielę 14 października przeżyaliśmy Odpust parafialny. Suma Odpustowa była sprawowana o godz. 12.00, po niej wyruszyła procesja wokół kościoła. W dniu Odpustu przez cały dzień Parafialny Zespół Caritas zbierał ofiary na swoją działalność. Dziękujemy za udział w uroczystości, oraz włączenie się w sobotnie Duchowe przygotowanie, zakończone Mszą i ostatnim w tym roku Nabożeństwem Fatimskim.


  Pielgrzymka na Jasną Górę
  02.10.2018 13:00:15

  W sobotę 6 października odbyła się autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę organizowana przez członków Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej w ramach Rekolekcji tej Formacji, które odbywały się w Częstochowie.


  Grupa Odnowy w Duchu Świętym Posłuszni Panu zaprasza na:
  17.09.2018 08:12:46

  Rekolekcje Odnowy w Duchu Świętym REO.

  Przyjdź i dowiedz się jak budować bliską relację z Bogiem jak słyszeć i zrozumieć Jego głos.

  Rekolekcje rozpoczęły się 1 października spotkania odbywają się w poniedziałki o godz. 19:30.


  Katechezy głosić będzie Agnieszka Wędrychowska z Centrum Formacji Wieczernik w Magdalence.

  Zapewniamy opiekę dla dzieci.

 • Link strona REO


  Festyn Parafialny
  12.06.2018 00:43:51

  W niedzielę 10 czerwca z racji przypadających w naszej Parafii czerwcowych rocznic, tzn. erygowania Parafii, konsekracji kościoła i wmurowania kamienia węgielnego, po Mszy św. o godz. 12.30 odbył się Festyn Parafialny. Jak w latach minionych, były ciasta upieczone przez nasze parafianki, grill, napoje zimne i gorące, oraz po raz pierwszy, cieszące się ogromną popularnością, lody. Nie zabrakło też konkurencji ruchowych. W tym dniu Parafialny Zespół Caritas, po Mszach św. i w ramach festynu, prowadził zbiórkę pieniędzy na kolonie dla dzieci z ubogich rodzin.

  Bardzo dziękujemy organizatorom festynu, oraz uczestnikom i wszystkim którzy wsparli zbiórkę Zespołu Caritas.


  XIV Wiosenne Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej.
  04.06.2018 22:45:20

  W niedzielę 3 czerwca o godz. 19.00 mieliśmy okazję uczestniczyć w koncercie organizowanym pod patronatem Prezydenta Pruszkowa, w ramach XIV Wiosennych Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej. W naszym kościele odbył się Koncert V, w którym usłyszeliśmy Zespół Śpiewających Księży "Servi Domini Cantores" w składzie: o. Rafał Kobyliński (Warszawa) - tenor, ks. Zdzisław Madej (Wrocław) - tenor, ks. Paweł Sobierajski (Katowice - Będzin) - tenor, Mateusz Konopka (Katowice) - puzon, Mirella Malorny-Konopka (Katowice) - pianistka.


  stare wiadomości

 • ..


  Boże, któryś świętego króla, Wyznawcę Twojego, chwałą wiekuistą ukoronować raczył, daj nam łaskawie, prosimy, tak go uczcić na ziemi, abyśmy z nim panować mogli w Niebie. Przez Pana naszego Jezusa Chrystusa, który z Bogiem Ojcem i Duchem świętym żyje i króluje w Niebie i na ziemi, po wszystkie wieki wieków. Amen.
  ...   ...  ...